Projekty

Program – „Pomoc do kwadratu” – „Syrian family help”

W Libanie żyje ponad 1,5 miliona uchodźców z Syrii.  Z czego około 500 tysięcy to dzieci, z których większość nie chodzi do szkoły. Żyją w skrajnych warunkach, w obozowiskach pozbawionych minimum środków koniecznych do przeżycia i bez perspektyw na przyszłość. W tej sytuacji, jedynym ich marzeniem jest dostać się do Europy w przekonaniu, że to rozwiąże ich wszystkie problemy. Pomagając im pomagasz swojej rodzinie i światu.

Zapewniając im konieczne środki do przeżycia i edukację dla ich dzieci, wpływamy na ich decyzję pozostania i przeczekania wojny w Libanie, by stąd, jak tylko będzie to możliwe, wrócić do siebie. Powrót do swojego domu, odbudowanie go, jest tak naprawdę ich największym marzeniem.

Pomagamy rodzinom chrześcijańskim, nie tylko po to by mogły przeżyć ten trudny okres w ich życiu, ale również po to by doświadczyły naszej chrześcijańskiej solidarności i pozostając na Bliskim Wschodzie nie czuły się zapomniane. Głównym celem naszej pomocy jest umożliwienie rodzinom chrześcijańskich uchodźców z Syrii, jak najszybszy powrót do ich ojczyzny.

Fundacja Fenicja im. Św. Charbela zapewnia że;

  1. Środki dotrą do chrześcijańskich rodzin uchodźców syryjskich w Libanie
  2. Nie ma mowy o traktowaniu tej pomocy jako „podatku od niewiernych”, gdyż dotyczy ona naszych braci w wierze.
  3. Jak dotychczas spotykamy się ze szczerą wdzięcznością ze strony otrzymujących pomoc, którzy są informowani o tym z którego kraju i od kogo ona pochodzi.
  4. Przy wyborze konkretnej rodziny sprawdzamy czy nie otrzymuje już pomocy z innych źródeł.
  5. Po otrzymaniu deklaracji  gotowości pomocy, podajemy informacje dotyczące wybranej rodziny.
  6. Zadeklarowaną miesięczną sumę pomocy (sugerowany okres to 6 miesięcy), będzie można przesyłać na konto fundacji w złotówkach.

Fundacja FENICJA im. św. Charbela

00-102 Warszawa, ul. Marszałkowska 115;

Numer konta; 62 1020 1156 0000 7402 0134 0702

 

 

Wirtualny Gość przy Twoim wigilijnym stole – Boże Narodzenie 2016

Wszyscy tęsknimy za Wigilią Bożego Narodzenia. Radość, pokój, szczęście malują się w oczach dzieci, które czasami dziwią się, że jest dodatkowe nakrycie przy świątecznym stole. Ta przepiękna staropolska tradycja, może przywrócić uśmiech tak wielu cierpiącym dzieciom.

Fundacja Fenicja imieniem św. Charbela, po raz kolejny, daje ci możliwość wirtualnego podzielenia się opłatkiem, z chrześcijańską rodziną uchodźców syryjskich w Libanie.

Zaproś chrześcijańskiego uchodźcę, jako wirtualnego gościa przy Twoim wigilijnym stole, wpłacając 50 PLN na konto Fundacji Fenicja imieniem św. Charbela, z dopiskiem „Wirtualny Gość”. W ten sposób sprawisz, że piękna tradycja pustego miejsca, stanie się ciałem, a ty poczujesz, że Chrystus narodził się w Twojej rodzinie.

Fundacja Fenicja imieniem św. Charbela realizuje projekt „Wirtualny gość przy Twoim wigilijnym stole” we współpracy z Caritas Liban, z którym podpisała odpowiednią umowę. Im więcej wpłat, tym więcej wirtualnych gości przy wigilijnych stołach. To przede wszystkim więcej szczęśliwych dzieci w tę świętą noc.

Nie jesteś w stanie uszczęśliwić wszystkich chrześcijańskich rodzin uchodźców podczas świąt Bożego Narodzenia, ale jedną lub kilka na pewno tak. Uwierz – możesz to zrobić! Zaproś ich!