Podróże

Publikujemy tutaj dostępne oferty wyjazdów na Bliski Wschód. Na początek najświeższa oferta:

 

Program ramowy  – Liban 

– Dzień pierwszy – Wylot z Polski

– Dzień drugi – ŚWIĘCI LIBAŃSCY      Nawiedzenie miejsc kultu maronickich świętych: św. Charbela, św. Maruna.  Pustelnia świętego Charbela, klasztor świętego Maruna Annaya – Możliwość plaży w Byblos Powrót do hotelu – Obiadokolacja i nocleg.

– Dzień trzeciSYDON – TYR.       Przejazd do Sydonu: Zamek Morza wzniesiony w XIII wieku, stare miasto, fabryka i targ mydła z XV wieku. Przejazd do Tyru: nekropolia z czasów rzymskich i bizantyjskich, akwedukt i hipodrom z II wieku n.e. Powrót do hotelu. Obiad. Nocleg.

– Dzień czwarty – Zwiedzanie Bejrutu i okolic:   Spacer ulicami odrestaurowanych starych budynków, meczetów i kościołów. Wykopaliska z czasów rzymskich. Nawiedzenie polskiego cmentarza, gdzie między innymi była pochowana Hanka Ordonówna. Naher Kalb, pogańskie miejsce kultu bożka psa, tablice wyryte w skale przez starożytnych wodzów, począwszy od Faraona Ramzesa II.

– Dzień piąty –  Dolina Bekaa:      Grota Adonisa – Przejazd do doliny Bekaa – Zwiedzanie Baalbek – jednego z największych cudów starożytnego świata.  Kantyna Ksara, zwiedzanie i degustacja wina Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

– Dzień szósty – Zwiedzanie środkowego Libanu:      Groty Jeita. Przejazd do Harissy, gdzie znajduje się statua Matki Bożej Libanu. Zwiedzanie maronickiego klasztoru Bkerke – Siedziba Patriarchy Maronitów w Bkerke. Sanktuarium św. Rafki i św. Hardini.

– Dzień siódmy – BECHARRE – QUADISH       Przejazd do Becharre w północnym Libanie. Przejazd do lasu cedrowego opisanego w Starym Testamencie. Przejazd doliną QUADISHA, gdzie znajdują się kaplice, groty i pustelnie pokryte XII – i XII – wiecznymi freskami. Klasztor Qozhaya. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

–  Dzień ósmy – Byblos       Przejazd do Byblos – miasta z V wieku p.n.e. Kościół św. Jana Chrzciciela, teatr rzymski, zamek krzyżowców– Pożegnanie ze św. Charbelem, Pustelnia świętego Charbela, klasztor świętego Maruna Annaya, po raz drugi. Obiadokolacja i nocleg.

– Dzień dziewiąty Wylot z Bejrutu

 

Informacje dodatkowe:

Nie wolno mieć żadnych pieczątek izraelskich w paszporcie. Może to skutkować nie wpuszczeniem na teren Libanu. W przypadku posiadania takowych, radzimy wymianę paszportu. Paszport ważny przynajmniej 6 miesięcy od dnia wylotu.

Hotel, na bazie HB, realizacja programu, Przewodnik w języku polskim, pilot i transport na miejscu klimatyzowanym autobusem

Zapraszamy serdecznie, a zainteresowanych w sprawie terminów wyjazdów  prosimy o kontakt mailowy: gajowy@fenicja.org