Fenix – For Peace – Triple Marathon

 Jerozolima Betlejem Bejrut

Proponujemy nowe spojrzenie na aktywność sportową. Nie każdy jest w stanie z wielu powodów wziąć udział w maratonie, ale atmosfera samych wydarzeń, spotkania ludzi, atmosfera biegu, wielkiego wysiłku gromadzi poza zawodnikami wielu kibiców. Dlatego proponujemy emocjonalne włączenie się w inicjatywę  FENIX FOR PEACE. Udział w dowolnej formie w maratonach w trzech ważnych dla cywilizacji miejscach: Jerozolimie, Betlejem i Bejrucie. Wierzymy, że poprzez te miejsca kiedyś uda się przeprowadzić wspólny jeden bieg, który połączy dziś zwaśnione strony. Dzisiaj doprowadźmy do nawiązania bliższych kontaktów międzyludzkich, które kiedyś zaprocentują w lepsze wzajemne zrozumienie i przyjaźnie.

Celem projektu nie jest zbieranie pieniędzy – tylko wrażeń, którymi można dzielić się z innymi. Jeśli biegasz, to wiesz, że każdy Twój trening to walka z samym sobą. Gdy przebywasz w miejscu, gdzie codziennie toczy się walka, to co wtedy czujesz?

Nasz projekt adresowany jest nie  do tych, którzy kochają biegać, ale również tych, którzy chcą przekonać się, że sport może zmieniać świat. Jeśli nie boisz się wyzwań, zapraszamy, by wraz z nami przeżyć tą niesamowitą przygodę w niewiarygodnych plenerach i móc o nich opowiedzieć swoim przyjaciołom, rodzinie, sąsiadom i kolegom. Twoje wrażenie to wartość, którą przywieziesz do domu i zyskasz na całe życie. Nie każdy jest w stanie w ciągu krótkiego czasu, być w tych wszystkich trzech miejscach na raz, ale razem możemy tworzyć wspólnotę, wymieniającą się doświadczeniami miejsc, atmosfery i ludzi.

 Każdy krok może zmieniać świat!!!