Mleko dla Libanu

Sytuacja gospodarcza w Libanie pogarsza się z dnia na dzień. Libańska lira wciąż traci do amerykańskiego dolara, co powoduje gwałtowny wzrost cen. Ludzie są zdesperowani, nie mogą kupić jedzenia. W marketach dochodzi do rękoczynów. Ludzie walczą o artykuły spożywcze, by wykarmić swoje rodziny. Coraz większa zapaść ekonomiczna staje się przyczyną samobójstw.
Dramatyczna sytuacja dotyka także szpitali, które w większości są w Libanie prywatne. Koszty leczenia rosną, ale to nie jedyny problem. Wkrótce mogą zostać wstrzymane dostawy prądu, co oznacza, m.in. ustanie pracy respiratorów i śmierć wielu covidowych pacjentów.
Zdesperowani Libańczycy wychodzą na ulicę, ale nie widać nadziei na poprawę sytuacji. Politycy nie robią nic, aby im pomóc, coraz więcej Libańczyków myśli więc o opuszczeniu własnego kraju. Można liczyć jedynie na pomoc z zewnątrz. Jednym z najbardziej poszukiwanych produktów jest mleko w proszku dla dzieci.
Fundacja Fenicja przygotowuje transport z dwoma tonami mleka, które jeszcze w marcu mają szansę trafić do Libanu. Cena kilograma takiego mleka w Polsce to ok. 13-15 zł.

Prosimy o Twoją pomoc i wpłaty:
62 1020 1156 0000 7402 0134 0702
BIC/SWIF: BPKOPLPW
Prosimy w tytule dopisać: Mleko dla Libanu

Posłuchaj Studia Bejrut